انتخاب شال و روسری برای مناسبت‌های مختلف همیشه برای اغلب خانم‌ها دشوار است. در واقع این پوشش همیشگی از تنوع بالایی برخوردار است و بیشتر از سایر بخش‌های استایل زنانه مورد توجه دیگران قرار دارد. حتی افرادی که از چادر برای پوشش استفاده می‌کنند در حین خرید شال و روسری با چالش‌هایی همراه هستند. شال و روسری از پوشش‌هایی است که باید مطابق با نوع مراسم خرید و انتخاب شود.
انتخاب روسری مناسب برای عزاداری و ایام محرم ممکن است برای بیشتر بانوان چالش‌برانگیز باشد. بر این اساس ما بر آن شدیم تا در این محتوا به راهنمای خرید و انتخاب روسری مناسب عزاداری و ایام محرم بپردازیم. برای دانستن اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

بهترین جنس شال و روسری مناسب عزاداری و ایام محرم

قطعاً عزاداری و ایام محرم برای همه افراد ناراحت کننده است؛ بنابراین در این ایام بسیاری از بانوان تلاش می‌کنند تا نسبت به روزهای دیگر کمتر مورد توجه قرار بگیرند. به همین جهت بهتر است در هنگام انتخاب شال و روسری عزاداری از خرید شال و روسری‌هایی با جنس براق و درخشان پرهیز شود. در این ایام اغلب بانوان به دنبال یک پوشش آسان هستند تا کمتر درگیر مرتب کردن آن باشند؛ بنابراین بهتر است از خرید شال و روسری‌هایی که به آسانی از روی سر لیز می‌خورند، پرهیز شوند. شال و روسری‌های ضخیم، ابریشم، ژاکارد، لنین، نخی و…برای ایام محرم و عزاداری مناسب هستند.

راهنمای خرید و انتخاب روسری مناسب عزاداری و ایام محرم
راهنمای خرید و انتخاب روسری مناسب عزاداری و ایام محرم

بهترین قواره شال و روسری مناسب عزاداری و ایام محرم

برخی از افراد ممکن است با این سؤال مواجه شوند که چه قواره‌ای از شال و روسری برای ایام محرم و عزاداری مناسب است. معمولاً قواره شال و روسری باید بر اساس نوع استایل بانوان تعیین شود. برای مثال افراد چادری می‌توانند برای حجاب بهتر از روسری‌های قواره دار استفاده کنند. کسانی که مایل به فرم دادن شال و روسری خود هستند، باید از شال و روسری‌هایی با ایستادگی بالا و قواره بزرگ استفاده کنند. با این حال بهتر است در مراسم عزاداری و ایام محرم حجاب بانوان کامل‌تر باشد. برای داشتن حجابی کامل و بدون نقص بهتر است از انواع شال و روسری‌هایی با قواره متوسط و بزرگ استفاده شود.

 

طرح مناسب شال و روسری برای عزاداری و ایام محرم

طرح مناسب شال و روسری برای عزاداری و ایام محرم از اهمیت بالایی برخوردار است. در حین خرید انواع شال و روسری مناسب ماه محرم و عزاداری بهتر است از انتخاب شال و روسری‌هایی با طرح‌های شلوغ پرهیز شود. بهتر است برای مناسبت‌هایی که اغلب افراد در آن ناراحت هستند از خرید شال و روسری‌های زرق و برق دار پرهیز شود. شال و روسری‌های بدون طرح یا طرح محو برای این ایام بسیار مناسب هستند. امروزه شال و روسری‌های متنوعی با طرح‌های ساده و محو تولید می‌شوند که هر فردی متناسب با سبک استایل خود می‌تواند نمونه‌های مختلفی از آن‌ها را خریداری کند.

راهنمای خرید و انتخاب روسری مناسب عزاداری و ایام محرم
راهنمای خرید و انتخاب روسری مناسب عزاداری و ایام محرم

رنگ مناسب روسری و شال برای عزاداری و ایام محرم

کسانی که مایل به حضور در مناسبت‌های عزاداری و ایام محرم هستند؛ پیشنهاد می‌شود از شال و روسری‌هایی که دارای رنگ‌های تیره‌ای هستند استفاده کنند. برای مثال شال و روسری‌هایی با رنگ‌های قهوه‌ای، سورمه‌ای، نوک مدادی، طوسی، زرشکی، سبز یشمی و…برای عزاداری مناسب هستند. در کنار این رنگ‌ها، بهترین رنگ برای عزاداری و ایام محرم رنگ مشکی است که از جلوه و نمای کمتری نسبت به سایر رنگ‌ها برخوردار است.

 

در هنگام خرید شال و روسری مناسب عزاداری باید به چه نکاتی توجه شود؟

دانستن برخی از نکات خرید شال و روسری مناسب عزاداری و ایام محرم کمک می‌کند تا هر فردی بتواند استایل مناسب‌تری را برای این ایام رقم بزند. مهم‌ترین نکاتی که در حین خرید شال و روسری‌های مناسب عزاداری باید به آن‌ها توجه شود عبارت هستند از:

  • از خرید شال و روسری‌هایی که دارای طرح‌های برجسته‌ای هستند پرهیز شود.
  • به هیچ عنوان از شال و روسری‌های براق و لمه برای عزاداری استفاده نشود.
  • در حین خرید شال و روسری به سبک استایل و سایر آیتم‌ها توجه شود.
  • از خرید انواع شال و روسری‌هایی که دارای رنگ‌های روشن و براقی هستند پرهیز شود‌.
راهنمای خرید و انتخاب روسری مناسب عزاداری و ایام محرم
راهنمای خرید و انتخاب روسری مناسب عزاداری و ایام محرم

سخن پایانی

در مطلب فوق به بررسی کامل این موضوع که چه شال و روسری‌هایی برای عزاداری و ایام محرم مناسب هستند، پرداختیم. دانستیم که روسری‌هایی با رنگ تیره که از طرح‌های نسبتاً ساده‌ای برخوردار هستند، برای عزاداری و ایام محرم کاملاً مناسب هستند. امروزه شال و روسری‌های بسیار متنوعی برای عزاداری و ایام محرم مطابق باسلیقه افراد مختلف در بازار موجود می‌شود.
کسانی که به دنبال شال و روسری زیبا و مناسب برای عزاداری و ایام محرم هستند، می‌توانند جهت خرید متنوع‌ترین انواع شال و روسری به فروشگاه اینترنتی لومیکا مراجعه کنند. فروشگاه لومیکا انواع شال و روسری را با مناسب‌ترین قیمت و کیفیت به فروش می‌رساند.