انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست یکی از دغدغه هایی است که ما خانم ها همیشه درگیر آن هستیم. چون برای ما خیلی مهم است که لباسی که انتخاب می کنیم به چهره ما بیاید. ما در کمد خود انواع شال و روسری  را در رنگ ها و طرح های مختلف داریم و سعی می کنیم آنها را متناسب با استایل و لباس هایی که می پوشیم ست کنیم. برای انتخاب آنها ابتدا باید پوست خود را بشناسیم و سپس با اطمینان خاطر این محصولات  را متناسب با رنگ پوست انتخاب کنیم. در مطلب امروز قصد داریم قدری بیشتر در این مورد صحبت کنیم؛ پس با ما تا انتها همراه باشید.

شال جناقی یلدایی

شناخت پوست بر اساس سردی یا گرمی

برای انتخاب رنگ شال و روسری متناسب با رنگ پوست یک اصل کلی وجود دارد و آن شناختن پوست صورت است. ابتدا باید مشخص شود پوست فرد در طیف سرد یا گرم قرار می‌گیرد. برای تشخیص سردی و گرمی پوست روش های مختلفی وجود دارد. یکی از روش ها استفاده از آزمایش دستبند طلایی است. برای این منظور باید یک دستبند طلایی رنگ را روی مچ یکی از دست‌ ها ببندید و روی مچ دست دیگر یک دستبند نقره‌ ای را امتحان کنید. سپس ببینید پوست شما با کدام دستبند شاداب تر نشان داده می شود. اگر دستبند نقره‌ ای، مناسب پوست شما بود و پوست شما را زیباتر نشان داد نشانه این است که تن پوست شما سرد است و اگر پوست شما با دستبند طلایی خوش‌ رنگ‌ تر بود نشان دهنده آن است که تن پوست شما گرم است. اگر هر دو دستبند پوست شما را زیبا و با طراوت نشان می دهد یعنی رنگ پوست شما خنثی است.

انتخاب شال و روسری بر اساس گرمی و سردی پوست

رنگ‌ های قرمز، هلویی، کهربایی، طلایی و زرد، نارنجی، قهوه‌ ای و عاجی مناسب پوست گرم هستند. اما اگر تمایل دارید از رنگ های سرد استفاده کنید رنگ هایی را انتخاب کنید که تن های گرم تری داشته باشند. مانند رنگ های زیتونی، ارغوانی، بنفش، قرمز و… از میان رنگ های خنثی نیز رنگ های خاکستری مایل به قهوه ای و کرم را انتخاب کنید و از انتخاب رنگ های آبی یخی یا یاقوتی دوری کنید. افرادی با رنگ پوست سرد می توانند از رنگ هایی مثل آبی روشن، زمردی، بنفش تیره، اسطوخودوس، آبی یخی، سبز، صورتی و قرمز بهره بگیرید. اگر به رنگ های خنثی علاقه دارید از رنگهای خاکستری، سفید و سورمه ای استفاده کنید و از شال و روسری نارنجی، گوجه ای و زرد پر رنگ استفاده نکنید.

 

اما انتخاب لباس برای افرادی با رنگ پوست خنثی قدری متفاوت است. این افراد می توانند از بیشتر رنگ ها استفاده کنند و انواع محصولات حجاب در رنگ های مختلف را سر کنند. خانم های دارای پوست خنثی بهتر است از رنگ های تیره تر به جای رنگ های روشن تر بهره ببرند. از جمله رنگ های مناسب برای آنها می توان به صورتی چرک، سبز یشمی، زرد و آبی اشاره کرد؛ همچنین رنگ های کرم، نسکافه ای، خاکستری و سیاه هم برای پوست خنثی مناسب است. اما توصیه می شود از پوشیدن لباس های آبی کاربنی یا بنفش فسفری خودداری کنید چون استفاده از آنها سبب تشدید شدن رنگ خنثی پوست شما می شود.

شال و روسری مناسب برای انواع رنگ پوست ها

پوست همه افراد رنگ های طبیعی دارند. به طور کلی رنگ پوست افراد به رنگ های روشن، تیره و متوسط تقسیم بندی می شوند. هنگام انتخاب رنگ شال و روسری یا لباس های دیگر در نظر گرفتن رنگ پوست ضروری است. انواع محصولات حجاب که مناسب انواع پوست ها می شود شامل موارد زیر است:

 شال و روسری مناسب برای پوست های روشن

بهترین رنگ روسری که برای افراد با پوست سفید یا روشن مناسب بوده رنگ‌ های قرمز، آبی و سبز است. این افراد نباید از روسری‌ هایی که رنگ‌ های خیلی روشن یا بیش از حد کمرنگ دارند استفاده کنند؛ زیرا استفاده این رنگ ها رنگ پوست شما را بی‌ حال نشان می دهد. اگر قصد استفاده از رنگ‌ های روشن مانند شیری یا سفید را دارید روسری انتخاب کنید که طرح دار باشد. شال سفید ساده هم برای پوست‌ های خیلی روشن مناسب نیست و به جای آن، استفاده از شال سفید طرح دار توصیه می شود.

 

انتخاب شال متناسب با پوست گندمی و سبزه

برای افرادی با پوست‌ گندمی که رنگ پوست آنها متوسط بوده و نه خیلی تیره و نه خیلی روشن هستند، انتخاب های زیادی وجود دارد. مثلا می توان از رنگ‌ های سبز یا آجری روشن استفاده کرد؛ همچنین استفاده از روسری‌ های با پارچه‌ براق به رنگ های سرمه‌ ای یا زرشکی هم برای این پوست ها مناسب هستند. استفاده از رنگ شال روشن سبب روشن تر شدن پوست سبزه یا گندمی می شود. اما رنگ‌ های تیره‌ تر ظاهر این نوع پوست را تیره‌ تر نشان می دهد. انتخاب رنگ‌ های سفید و مشکی هم برای پوست گندمی و سبزه پیشنهاد می شود. به این ترتیب اگر شما دارای رنگ پوست متوسط باشید، آزادی بیشتری در انتخاب رنگ ها برای تیپ، سلیقه و آرایش صورت خود دارید.

شال موهر
فروش عمده شال موهر در طرح بندی مختلف

انتخاب شال و روسری متناسب با رنگ پوست تیره

توصیه ما این است که افرادی با رنگ پوست تیره، روسری‌ هایی با رنگ مات و کدر را انتخاب نکنند. چون استفاده از این رنگ ها باعث از بین رفتن درخشش طبیعی پوست این افراد می شود. این افراد بهتر است به جای رنگ طوسی به سراغ رنگ موشی بروند یا رنگ های آبی کاربنی و زرد روشن را انتخاب کنند. انتخاب رنگ‌ های با تم خاکی و رنگ‌ های ارغوانی و بنفش هم زیبایی شما را دو چندان می کند.

 سخن پایانی

انتخاب شال و روسری بر اساس رنگ پوست بر اساس یک سری از اصول کلی انجام می شود و افراد با رنگ پوست های مختلف، بهتر است از لباس یا روسری مناسب با رنگ پوست شان استفاده کنند تا ظاهر زیباتری پیدا کنند. در مطلب امروز رنگ های مناسب با انواع پوست را خدمت شما معرفی کردیم تا با توجه به آنها استایل زیباتری برای خود ایجاد کنید. اگر شما هم تجربه ای در این زمینه دارید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید. برای این منظور به سایت لومیکا مراجعه کنید.