انتخاب بهترین جنس شال و روسری همیشه برای افرادی که از چادر برای استایل خود استفاده می‌کنند، دشوار است. کسانی که از چادر برای پوشش روزانه خود استفاده می‌کنند باید شال یا روسری را انتخاب کنند که زیر چادر از فرم زیبایی برخوردار باشد و موجب سر خوردن چادر از روی سر نشود. سر خوردن چادر از روی سر یا کج شدن شال و روسری از مشکلاتی که است که اغلب افراد چادری با آن مواجه می‌شوند. اما خوشبختانه زنان چادری می‌توانند با انتخاب بهترین جنس شال و روسری مناسب افراد چادری از بروز این مشکلات جلوگیری کنند. در این مطلب به معرفی چند مورد از بهترین جنس شال و روسری مناسب زنان چادری می‌پردازیم. برای دانستن جزئیات بیشتر و راهنمای خرید شال و روسری مناسب زیر چادر تا انتهای محتوا همراه ما باشید.

 

اهمیت استفاده از بهترین جنس شال و روسری زیر چادر

اهمیت استفاده از بهترین جنس شال و روسری زیر چادر چیست؟ قطعاً در صورت استفاده از چادر برای پوشش، تنها شال یا روسری هستند که از زیر چادر مشخص هستند و باعث زیبایی استایل زنان چادری می‌شوند. به همین دلیل انتخاب شال یا روسری زیبا برای افراد چادری نقش بسیاری در زیبایی استایل آن‌ها دارد. علاوه بر زیبایی، انتخاب شال یا روسری با کیفیت نقش مؤثری در جلوگیری از سر خوردن چادر از روی سر و قرارگیری منظم چادر روی سر دارد. به همین دلیل کسانی که از چادر استفاده می‌کنند باید در انتخاب شال و روسری علاوه بر طرح توجه ویژه‌ای به جنس آن داشته باشند تا بتوانند استایل منظم و راحتی را با چادر داشته باشند.

 

خرید شال و روسری جنس نخ

قطعاً بهترین جنس شال و روسری برای کسانی که از چادر استفاده می‌کنند، نخ است. شال و روسری‌های نخی بسیار سبک هستند و به‌هیچ‌عنوان از روی سر لیز نمی‌خورند. به همین دلیل به آسانی می‌توان شال و روسری‌های نخی را زیر چادر استفاده کرد. برای تهیه شال و روسری نخی از پنبه استفاده می‌شود و به همین دلیل اگر برای مدت طولانی زیر روسری استفاده شوند باعث حساسیت یا خستگی نمی‌شوند. اما نکته‌ای که در مورد پوشیدن شال و روسری نخی زیر چادر وجود دارد این است که این جنس پارچه به دلیل لطافت بالا ایستادگی کمی دارند. به همین جهت بهتر است از طلق‌های مخصوص برای صاف ایستادن لبه روسری زیر چادر استفاده شود.

راهنمای خرید شال و روسری مناسب زیر چادر
راهنمای خرید شال و روسری مناسب زیر چادر

خرید شال و روسری لنین

یکی از بهترین جنس‌های شال و روسری که برای زیر چادر و زنانی با حجاب کامل مناسب است، شال و روسری لنین است. لنین پارچه‌ای است که از گیاه کتان تهیه می‌شود. پارچه لنین مانند پارچه‌های نخی بسیار سبک و خنک هستند. شال و روسری‌های لنین به هیچ عنوان از روی سر لیز نمی‌خورند و به همین دلیل برای استفاده در زیر چادر مناسب هستند. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد شال و روسری لنین این است که رطوبت را به خوبی جذب می‌کند و باعث خنک شدن پوست سر می‌شود. به همین دلیل استفاده از این جنس شال و روسری برای کسانی که در ماه‌های گرم سال نیز از چادر استفاده می‌کنند مناسب است.

راهنمای خرید شال و روسری مناسب زیر چادر
راهنمای خرید شال و روسری مناسب زیر چادر

خرید شال و روسری موهر

موهر نیز از پر طرفدار ترین جنس‌های شال و روسری موجود در بازار است که به دلیل ضخامت نسبتاً زیاد در فصول سرد سال مانند پاییز و زمستان استفاده می‌شود. شال و روسری موهر دارای ایستادگی بالایی هستند و به همین دلیل در صورت استفاده زیر چادر باعث سر خوردن آن نمی‌شوند. شال و روسری موهر در مقایسه با شال و روسری‌های پشمی دارای ضخامت کمتری هستند و به همین دلیل استفاده از آن‌ها زیر چادر مناسب‌تر است.

 

خرید شال و روسری قواره بزرگ

کسانی که از چادر برای پوشش استفاده می‌کنند باید برای ایستادگی بهتر شال و روسری از روش‌هایی چون گره زده به شکل‌های مختلف استفاده کنند؛ بنابراین بهتر است تمام شال و روسری‌های خود را در قواره‌های نسبتاً بزرگ خریداری کنند تا بتوانند هر طور که مایل هستند روسری یا شال را روی صورت سر فیکس کنند. همچنین استفاده از شال و روسری قواره دار موجب می‌شود تا یقه و ناحیه گردن به طور کامل پوشیده شود.

راهنمای خرید شال و روسری مناسب زیر چادر
راهنمای خرید شال و روسری مناسب زیر چادر

برای جلوگیری از سر خوردن شال و روسری زیر چادر چه باید کرد؟

قطعاً سر خوردن شال و روسری زیر چادر بسیار دشوار و اذیت کننده است. به همین دلیل بهتر است علاوه بر توجه به جنس شال و روسری از راه‌های زیر برای جلوگیری از سر خوردن شال و روسری زیر چادر استفاده شود. راه‌های جلوگیری از سر خوردن شال و روسری زیر چادر عبارت است از:

  • از انواع سنجاق و گیره برای محکم کردن شال و روسری روی سر استفاده شود.
  • در زیر شال و روسری از هد بند یا مقنعه حجاب استفاده شود.
  • از طلق برای صاف ایستادن و جلوگیری از سر خوردن شال و روسری روی سر استفاده شود.
  • برای محکم کردن شال و روسری از روش گره زدن استفاده شود.

 

کلام آخر

در مطلب بالا به بررسی کامل اینکه زنان چادری بهتر است از چه شال و روسری برای زیر چادر استفاده کنند، پرداختیم. دانستیم که انتخاب شال و روسری‌های نخی، لنین و… که به آسانی از روی سر لیز نمی‌خورند و قواره نسبتاً بزرگی دارند برای زیر چادر مناسب هستند. در صورتی که مایل به خرید بهترین شال و روسری مناسب برای زیر چادر هستید، می‌توانید با مراجعه به فروشگاه اینترنتی لومیکا  اقدام کنید. لومیکا شال انواع شال و روسری نخی را در طرح‌های متنوع تولید و به فروش می‌رساند. شما می‌توانید زیباترین شال و روسری‌های مناسب زیر شال را به‌صورت تضمینی از فروشگاه لومی‌ها خریداری کنید.