شال و روسری یکی به عنوان پوشش اصلی و جدایی ناپذیر زنان ایرانی شناخته می شود که نقش بسیاری در زیبایی استایل آن ها دارد؛ اما دغدغه اصلی بیشتر کسانی که از شال و روسری برای پوشش موهای خود استفاده می کنند این است که به آسانی سر می خورد. سر خوردن شال و روسری روی سر موجب بی نظمی استایل و پوشش زنان می شود. به همین دلیل بسیاری از زنان مایل هستند تا از سر خوردن شال و روسری جلوگیری کنند. در این مطلب به معرفی برخی از راه هایی که از سر خوردن شال و روسری روی سر جلوگیری می کنند، می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

استفاده از انواع طلاق و فیکسر شال و روسری

یکی از ساده ترین راه هایی که اغلب زنان برای جلوگیری از سر خوردن شال و روسری می توانند انجام دهند، استفاده از فیکسر یا طلق روسری است که برای افرادی که روی پوشش موهای سر خود حساس هستند، بسیار مناسب است. استفاده از طلق یا فیکسر علاوه بر جلوگیری از سر خوردن شال و روسری باعث جلوه بیشتر آن ها روی صورت و نظم بیشتر استایل زنان می شود. طلق یا فیکسر در مدل ها و سایزهای مختلفی وجود دارند که هر فرد می توانند آن ها را مطابق با نیاز خود خریداری کنند. کسانی که به مرتب بودن روسری روی سر حساس هستند می توانند با خرید دو رنگ طلق سفید و مشکی که یک سمت آن با پارچه نسبتاً ضخیم پوشیده شده است، از سر خوردن شال و روسری جلوگیری کنند.

 

استفاده از مدل های مختلف هد بند و کلاه حجاب

کسانی که نمی توانند به درستی طلق را روی سر فیکس کنند و از آن برای تا نخوردن شال و روسری استفاده کنند، می توانند مدل های مختلف هد بند و کلاه حجاب را تهیه کنند. از گذشته تا به الان از انواع هد بند و کلاه حجاب برای پوشش موهای جلوی سر و همچنین سر نخوردن شال و روسری استفاده می شود. کسانی که با مشکل سر خوردن شال و روسری مواجه هستند می توانند رنگ های مختلف هد بند و کلاه حجاب را خریداری کنند و قبل از پوشش روسری از آن روی سر استفاده کنند. کسانی که از کلاه حجاب استفاده می کنند، می توانند برای اطمینان از سر نخوردن شال و روسری از روی سر، از نوعی سنجاق یا سوزن های ته گرد برای فیکس کردن روسری و شال به کلاه حجاب استفاده کنند که موجب زیبایی بیشتر پوشش زنان می شود.

راه های جلوگیری از سر خوردن شال و روسری
راه های جلوگیری از سر خوردن شال و روسری

استفاده از مدل های مختلف گیره، سنجاق و کلیپس

استفاده از شال و روسری به عنوان یک پوشش همیشگی و بسیار مهم موجب شده است که تکنیک های مختلفی برای فیکس کردن شال و روسری روی سر وجود داشته باشد. خوشبختانه امروزه لوازم مختلفی مانند گیره، سنجاق و کلیپس برای روسری در نمونه های مختلف تولید و به بازار عرضه می شود که خانم ها می توانند با خرید و استفاده از آن ها روسری و شال را به بهترین نحو ممکن روی سر فیکس کنند و نگران سر خوردن شال و روسری خود نباشند. استفاده از سنجاق و گیره در قسمت چانه یا کنار گونه بهترین راه برای محکم کردن شال و روسری روی سر است‌.

 

کنار گذاشتن انواع نرم کننده و روغن مخصوص سر

هر چه قدر میزان چربی و نرمی موهای سر بیشتر باشد امکان سر خوردن شال و روسری بیشتر می شود. به همین دلیل بهتر است با کنار گذاشتن انواع روغن مو و نرم کننده از سر خوردن شال و روسری جلوگیری شود. البته مصرف نرم کننده و روغن های مو تنها باید برای نرمی و لطافت ساقه مو استفاده شود تا آسیبی به بافت مو وارد نشود؛ بنابراین با استفاده نکردن از انواع روغن و نرم کننده در قسمت ریشه آسیبی به بافت مو ایجاد نمی شود و شال و روسری در بهترین حالت روی مو قرار می گیرد.

 

استفاده از روسری های ضخیم و درشت بافت

قطعاً یکی از مهم ترین عواملی که باعث سر خوردن شال و روسری از روی سر می شود، جنس شال و روسری است. امروزه شال و روسری در جنس های متنوعی تولید و به بازار عرضه می شوند. استفاده از شال و روسری های ساتن، ابریشم، حریر، لمه و…به دلیل نرم و لطافت بالا به آسانی از روی سر سر می خورند. کسانی که به سر خوردن روسری از روی سر حساس هستند می توانند از شال و روسری های نسبتاً ضخیم که معمولاً دارای بافت درشت یا نخ های ضخیم هستند استفاده کنند. معمولاً شال و روسری هایی با جنس موهر، ژاکارد، نخی، لنین و…به هیچ عنوان از روی سر سر نمی خورند و با حالتی زیبا روی سر قرار می گیرند.

راه های جلوگیری از سر خوردن شال و روسری
راه های جلوگیری از سر خوردن شال و روسری

گره زدن شال و روسری و محکم کردن آن روی سر

آسان ترین راه برای جلوگیری از سر خوردن شال و روسری از روی سر، گره زدن شال و روسری است که همه افراد با هر سبک و استایل می توانند آن را انجام دهند. گره زدن باعث می شود تا شال و روسری روی سر محکم شوند و به هیچ عنوان سر نخورند. البته اگر قرار است از روسری هایی با جنس های حریر، ساتن، ابریشم و…استفاده شود، بهتر است قبل از پوشیدن روسری موهای سر به طور کامل بسته شوند تا روسری بهتر روی سر قرار بگیرد.

 

کلام آخر

در این مطلب به توضیح راه هایی که باعث جلوگیری از سر خوردن شال و روسری از روی سر می شوند، پرداختیم. با انتخاب جنس مناسب شال و روسری و انجام راهکارهایی چون بستن محکم روسری، محکم بستن مو، استفاده از سنجاق و گیره و سایر راه ها تا حدودی می توان از سر خوردن شال و روسری جلوگیری کرد. در صورتی که به دنبال شال و روسری با جنس باکیفیت و طراحی زیبایی هستید، می توانید از طریق فروشگاه شال و روسری لومیکا خرید خود را انجام دهید. فروشگاه لومیکا شال و روسری های بسیار متنوع و زیبایی را در جنس و رنگ مختلف تولید کرده و به فروش می رساند. شما می توانید با مراجعه به این فروشگاه بهترین مدل های شال و روسری را با قیمت مناسبی خریداری کنید.