برای تکمیل یک استایل تابستانه انتخاب شال و روسری با جنس و رنگ مناسب بسیار حائز اهمیت است. شال و روسری بخش جدا نشدنی استایل زنان ایرانی است که بهتر است در فصل تابستان به آن توجه بیشتری شود. برخی از رنگ ها به گونه ای هستند که به راحتی نور خورشید را به خود جذب می کنند و باعث برخورد بیشتر نور به سر و صورت می شوند؛ بنابراین علاوه بر جنس شال و روسری، باید به رنگ شال و روسری که برای فصل تابستان انتخاب می شود، بسیار توجه شود. اگرچه رنگ های بسیار متنوعی برای شال و روسری وجود دارد اما بهتر است در حین خرید شال و روسری تابستانه از خرید برخی از رنگ ها پرهیز شود. در این مطلب به معرفی رنگ های شال و روسری مناسب فصل تابستان می پردازیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

رنگ های تناژ سرد با پایه آبی

رنگ شال و روسری مناسب تابستان
رنگ شال و روسری مناسب تابستان

انتخاب رنگ های متعادل برای تهیه شال و روسری تابستان بسیار مناسب هستند. آبی یکی از رنگ های متعادلی است که از طیف رنگی وسیعی برخوردار است. برای تهیه شال و روسری تابستانی بهتر است از رنگ آبی آسمانی ملایم استفاده شود. استفاده از شال و روسری هایی با رنگ آبی آسمانی باعث جذب نور خورشید نمی شود. رنگ هایی که بر پایه آبی و در تناژ رنگ های سرد قرار دارند برای افرادی که دارای پوستی سفید تا سبزه هستند بسیار مناسب است. رنگ آبی روشن یا آبی آسمانی با رنگی هایی چون سفید، زرد، خاکستری روشن، صورتی ملایم و… همخوانی دارند و برای استایل های تابستانی بسیار مناسب هستند.

 

رنگ های تناژ سرد با پایه سبز

رنگ شال و روسری مناسب تابستان
رنگ شال و روسری مناسب تابستان

استفاده از رنگ هایی که در طبیعت به کار می روند برای فصل تابستان بسیار مناسب هستند. در بسیاری از موارد با کمک رنگ هایی که در طبیعت وجود دارد می توان استایل های بی نظیری را برای فصل تابستان خلق کرد. خرید شال و روسری هایی با رنگ سبز در طیف های مختلف علاوه بر اینکه باعث جذب نور خورشید نمی شود، بلکه نقش موثری در روشنایی و درخشندگی پوست صورت دارند. رنگ هایی چون سبز زیتونی، سبز پاستیلی، سبز چمنی، سبز یشمی، سبز نعنایی و…برای شال و روسری مناسب هستند و به آسانی با رنگ هایی چون سفید، طوسی، نارنجی، قرمز و… هماهنگ می شوند. علاوه بر شال و روسری های تک رنگ می توان در فصل تابستان از شال و روسری هایی که برگرفته از طبیعت هستند مانند روسری هایی با طرح برگ، شکوفه و…استفاده کرد.

 

رنگ های تناژ خنثی با پایه خاکستری

رنگ شال و روسری مناسب تابستان
رنگ شال و روسری مناسب تابستان

رنگ های خاکستری و طوسی در دسته رنگ های خنثی قرار دارند و در اغلب اوقات با رنگ هایی چون سفید و مشکی ترکیب می شوند. استفاده از شال و روسری هایی که در تناژ رنگ های خنثی هستند مانند خاکستری و سفید برای فصل تابستان مناسب است. بهتر است در فصل تابستان روسری و شال خاکستری با رنگ هایی چون سفید، طوسی، آّبی، صورتی روشن، گلبه ای و…ترکیب شوند. ترکیب رنگ مشکی و خاکستری اگرچه بسیار جذاب است اما به دلیل جذب نور توسط رنگ مشکی، برای فصل تابستان مناسب نیستند.

 

رنگ های تناژ گرم با پایه زرد و نارنجی

رنگ شال و روسری مناسب تابستان
رنگ شال و روسری مناسب تابستان

استفاده از رنگ های شادی با تناژ گرم مانند زرد، نارنجی، قرمز، سرخابی و…برای تهیه شال و روسری تابستان کاملاً مناسب هستند. بسیاری از شال و روسری های نخی در طرح های متنوعی از این رنگ های شاد و جذاب تولید و به بازار عرضه می شوند. هر فردی با توجه به سلیقه خود می توانند به صورت تکی یا ترکیبی برای تهیه شال و روسری تابستانی از رنگ های گرم استفاده کند. استفاده از رنگ هایی با تناژ گرم مانند قرمز و نارنجی در کنار رنگ هایی با تناژ سرد مانند سبز و آبی بهترین انتخاب برای رنگ شال و روسری تابستانی است.

 

چه رنگ شال و روسری برای تابستان 1401 مناسب هستند؟

اگرچه رنگ سال 1401 بنفش است اما برای فصل تابستان رنگ های متنوعی ترند شده است که اغلب آن ها در دسته رنگ های پاستیلی و متعادل قرار می گیرند. برای تابستان امسال رنگ هایی چون سبز نعنایی، سبز پاستیلی، گلبه ای، آبی آسمانی، بنفش نئونی و سفید برای شال و روسری مناسب هستند و این رنگ های به صورت ترکیبی یا تک رنگ برای تولید شال و روسری های تابستانی از جنس نخ، لنین، نخ ابریشم، حریر و… استفاده می شوند.

 

چرا از رنگ های تیره و مشکی برای شال و روسری تابستانی استفاده نمی شود؟

رنگ هایی چون سورمه ای، قهوه ای، زرشکی و مشکی جزو رنگ های بسیار خاص و باکلاس در دنیا شناخته می شوند؛ اما انتخاب این رنگ ها برای شال و روسری و لباس های تابستانی به هیچ عنوان مناسب نیست. دلیل استفاده از نکردن از رنگ های مشکی و تیره برای شال و روسری تابستانی این است که رنگ هایی با این تناژ نور خورشید را به خود جذب می کنند و باعث گرمای غیر قابل تحمل می شوند. در واقع رنگ های تیره بر خلاف رنگ های روشن باعث انعکاس نور خورشید نمی شوند.
انتخاب این رنگ ها به دلیل جذب نور و اشعه های مضر علاوه بر گرم شدن بیش از حد بدن باعث بروز بیماری هایی خاص که دلیل برخورد نور خورشید به صورت اتفاق می افتد می شوند. به همین دلیل تا جایی که امکان دارد، بهترین است از شادترین و روشن ترین رنگ ها برای شال و روسری تابستانی استفاده شود.

 

سخن پایانی

در مطلب بالا به بررسی کامل اینکه چه رنگ شال و روسری برای فصل تابستان مناسب هستند، پرداختیم. انتخاب رنگ های متعادل با تناژ رنگی سرد بهترین انتخاب برای تهیه پوشاک تابستان است. سبز، زرد، نارنجی، آبی، خاکستری، سفید و…رنگ هایی هستند که هر فردی با توجه به سلیقه خود می تواند آن ها را برای فصل تابستان انتخاب کند. چنانچه تمایل به خرید شال و روسری تابستانی با رنگ های شاد و جذاب هستید، می توانید از طریق همین سایت اقدام کنید. لومیکا یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی شال و روسری است که بهترین نوع شال و روسری را با قیمت مناسبی به فروش می رساند.