مینی اسکارف “mini scarf” یک نمونه از روسری های فانتزی و دخترانه است که امروزه بسیاری از بانوان مایل هستند تا در استایل های مختلف از آن به عنوان یک اکسسوری جذاب و یک پوشش مناسب برای سر استفاده کنند. روسری به عنوان آیتم همیشگی استایل بانوان، تأثیر بسزایی در ظرافت و شکیل بودن استایل آن ها دارد. به همین دلیل اغلب بانوان تمایل دارند تا از جدیدترین انواع شال و روسری برای استایل های مختلف خود استفاده کنند. در طی چند سال اخیر استفاده از مینی اسکارف در استایل دخترانه بسیار ترند شده است. به همین دلیل اکثر دختران امروز مایل هستند تا نحوه ست کردن روسری های قواره کوچک را در انواع استایل بدانند. بر این اساس ما در این محتوا به آموزش ست کردن مینی اسکارف در استایل دخترانه می پردازیم.

 

منظور از روسری مینی اسکارف چیست؟

مینی اسکارف یا مینی روسری به روسری هایی که دارای قواره کوچکی هستند، گفته می شود. معمولاً اندازه استاندارد روسری های کوچک 70 در 70 یا 75 در 75 است. قواره کوچک این نوع روسری موجب جلوه بیشتر صورت و مو می شود. در گذشته بسیاری از افراد از روسری هایی با قواره کوچک یا بی بی اسکارف استفاده می کردند. با گذشت زمان میزان استفاده از روسری قواره کوچک در استایل دخترانه کاهش پیدا کرد. اما از سال 2021 درصد بالایی از دختران برای استایل روزانه، مهمانی، دوستانه، مجلسی و…از روسری کوچک استفاده می کنند. تنوع بی نظیر روسری هایی با قواره کوچک موجب شده است که هر بانویی با هر سبک از استایلی بتواند از مینی اسکارف استفاده کند.

آموزش ست کردن مینی اسکارف در استایل دخترانه
آموزش ست کردن مینی اسکارف در استایل دخترانه

آموزش ست کردن مینی اسکارف در استایل رسمی

یکی از استایل های پر کاربرد در بانوان، استایل رسمی است. در بسیاری از مناسبت ها، میهمانی، قرارهای کاری و ملاقات با افراد خاص استایل رسمی کاربرد دارد. معمولاً در استایل رسمی بانوان از انواع کت و شلوار، مانتو کتی و مانتو بلند نیز استفاده می کنند. استفاده از مینی روسری در کنار مانتو و کت یا کت و شلوار باعث جلوه بیشتر لباس و همچنین خاص تر شدن استایل رسمی می شود. بانوان گرامی می توانند در استایل رسمی خود از بی بی اسکارف های تک رنگ و تیره در کنار کت و شلوار خود استفاده کنند. روسری های قواره کوچک ساتن نیز برای استایل رسمی و خانومانه مناسب هستند.

 

آموزش ست کردن مینی روسری در استایل روزانه

قطعاً تمام بانوان و دختران برای بیرون رفتن از منزل، از استایل خاصی پیروی می کنند. ماکسیمال، مینیمال، کژوال و… چند نمونه از سبک هایی هستند که بانوان امروزی برای استایل روزانه مطابق آن عمل می کنند. معمولاً استایل های روزانه به دلیل اینکه برای طولانی مدت استفاده می شوند، ساده و راحت هستند؛ بنابراین اگر قرار است از مینی روسری در استایل روزانه استفاده شود، باید از جنسی برخوردار باشد که باعث سنگینی سر نشود. در واقع روسری کوچکی که برای استایل روزانه دختران استفاده می شود باید کاملاً سبک و راحت باشد.

بهترین جنس برای روسری کوچک روزانه، بی بی اسکارف نخی، حریر و لنین است. روسری هایی با جنس لنین، نخی و حریر به آسانی از روی سر، سر نمی خورند. دخترانی که از لباس های شلوغ و ماکسیمال در طول روز استفاده می کنند بهتر است روسری های ساده و تک رنگ را برای خرید انتخاب کنند. اما بانوانی که در استایل روزانه از سبک کژوال و مینیمال پیروی می کنند بهتر است روسری های قواره کوچک طرح دار را برای استایل روزانه خود انتخاب کنند.

 

آموزش ست کردن روسری کوچک در استایل مجلسی

اکثر بانوان ایرانی در مناسبت جشن و شادی از پوششی با جلوه بیشتر استفاده می کنند. در واقع اکثر لباس هایی که در مراسم عروسی، تولد، جشن و…استفاده می شود براق هستند و از پارچه های خاص و زیبایی دوخته شده اند. دختران و بانوان امروزی باید برای استایل مجلسی از روسری های کوچک ژاکارد، لمه، مخمل و ساتن براق استفاده کنند. البته استفاده از روسری های کوچکی که منجوق دوزی و کار شده هستند برای مناسب های خاصی مانند عروسی و تولد مناسب است.

آموزش ست کردن مینی اسکارف در استایل دخترانه
آموزش ست کردن مینی اسکارف در استایل دخترانه

آیا بانوان با حجاب می توانند از مینی روسری برای استایل خود استفاده کنند؟

بسیاری از بانوان با حجاب تصور می کنند که امکان استفاده از مینی روسری برای استایل روزانه آن ها وجود ندارد. بر خلاف این عقیده، امکان استفاده از روسری کوچک حتی برای بانوانی که از حجاب کاملی برخوردار هستند، وجود دارد. بانوان با حجاب باید برای استفاده از این نوع روسری ابتدا از یقه حجاب برای پوشش یقه استفاده کنند. همچنین بانوان باحجاب برای پوشاندن موهای خود می توانند ابتدا از مقنعه حجاب استفاده کرده و در ادامه از روسری های قواره کوچک برای زیبایی پوشش خود استفاده کنند.

 

کلام آخر

در مطلب بالا به توضیح آموزش ست کردن مینی اسکارف در استایل دخترانه پرداختیم. بانوان از سبک های مختلفی برای استایل خود استفاده می کنند. مینی روسری به عنوان یکی از آیتم های پوشش زنانه در انواع استایل روزانه، مجلسی، دوستانه و…قابل استفاده است. دختران و بانوان امروزی می توانند با خرید انواع مختلف روسری قواره کوچک زیباترین استایل ها را با جلوه ای خاص و متفاوت ایجاد کنند. اگر قصد خرید روسری کوچک یا بی بی اسکارف را دارید، می توانید برای خرید نمونه های مختلف این نوع روسری به فروشگاه اینترنتی لومیکا شال مراجعه کنید. لومیکا به عنوان یکی از فروشگاه های معتبر شال و روسری در ایران، انواع مختلفی از روسری های مینی را در جنس های حریر، ژاکارد، لنین، ساتن و…به صورت تضمینی و با ارسال سریع به فروش می رساند.