شال بپوشیم یا روسری؟ یکی از سؤالاتی که ممکن است برای اغلب بانوان در هنگام انتخاب پوشش سر ایجاد شود این است که شال بپوشیم یا روسری؟ روسری و شال به عنوان پوششی برای سر استفاده می‌شوند. در گذشته اغلب افراد برای پوشش سر از روسری استفاده می‌کردند اما امروزه علاوه بر روسری، استفاده از شال برای پوشش سر بسیار مرسوم شده است. شال و روسری نقش بسیاری در زیبایی چهره و فرم صورت دارند؛ بنابراین بهتر است هر فردی متناسب با فرم صورت خود از شال یا روسری برای پوشش سر استفاده کند. در این مطلب بر آن شدیم تا به بررسی اینکه شال و روسری برای چه کسانی مناسب است و بهتر است در چه مواقعی از شال یا روسری استفاده شود، بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

انتخاب شال یا روسری بر اساس فصل سال

کسانی که در هنگام پوشیدن شال یا روسری تردید دارند، می‌توانند با توجه به فصل سال شال یا روسری را برای پوشش انتخاب کنند. برای مثال در فصل‌های گرم سال مانند تابستان و همچنین فصل بهار، استفاده از شال برای استایل روزانه مناسب‌تر است. در واقع شال احساس خنکی بیشتری برای فرد ایجاد می‌کند. به همین علت بانوان می‌توانند از انواع شال‌های نخی و لنین در فصل تابستان و بهار استفاده کنند. انتخاب روسری برای فصل پاییز و زمستان به دلیل پوشش بیشتری که روی سر و اطراف صورت ایجاد می‌کند، بهتر است. البته امروزه جنس‌های متنوعی از شال برای فصل زمستان تولید می‌شود که تأثیر بسزایی در گرم شدن صورت و گوش‌ها در هوای سرد دارد. شال و روسری موهر و کشمیر برای فصل‌های سرد سال بسیار مناسب هستند.

مقاله پیشنهادی:
چه رنگ شال و روسری برای فصل تابستان مناسب هستند؟
شال بپوشیم یا روسری؟
شال بپوشیم یا روسری؟

انتخاب شال یا روسری بر اساس مکان و مناسب

بهتر است انتخاب شال یا روسری برای استایل سر متناسب با مکان مورد نظر انتخاب شود. معمولاً مکان‌هایی مانند مهمانی، عروسی، جشن و…دارای فضای نسبتاً رسمی هستند. برای مکان‌ها و مناسبت‌های رسمی بهتر است از روسری استفاده شود. معمولاً روسری ژاکارد و روسری ابریشم برای مهمانی‌های رسمی بسیار مناسب هستند. برای مکان‌های دوستانه و غیر رسمی بهتر است از شال برای پوشش استفاده شود. معمولاً شال‌هایی با جنس موهر، کشمیر، حریر، لنین، نخی و…برای استایل اسپرت و محیط‌های غیر رسمی مانند کافی‌شاپ، تولد، تفریح و… مناسب هستند.

 

انتخاب شال یا روسری بر اساس فرم صورت

در انتخاب شال یا روسری باید به فرم صورت توجه شود. فرم برخی از چهره‌ها به‌گونه‌ای است که بهتر است از شال یا روسری استفاده نکنند. برای مثال ممکن است کشیدگی صورت برخی از افراد با پوشیدن روسری بیشتر شود؛ بنابراین بهتر است در چنین شرایطی از شال برای استایل روزانه استفاده شود. معمولاً هر فردی با انتخاب شال و روسری متناسب با آیتم‌هایی چون رنگ پوست، رنگ مو و بستن صحیح شال و روسری می‌تواند از هر دوی این متریال برای پوشش سر استفاده کنند.

شال بپوشیم یا روسری؟
شال بپوشیم یا روسری؟

انتخاب شال یا روسری بر اساس استایل فردی

هر فردی باید با توجه به استایلی که دارد، شال یا روسری را برای پوشش سر انتخاب کند. برای مثال زنان چادری بهتر است از روسری برای پوشش سر استفاده کنند زیرا روسری‌هایی مانند روسری نخی مانع از سر خوردن چادر از روی سر می‌شوند. کسانی که به استایل رسمی علاقه‌مند هستند بهتر است در کنار مانتو کتی و لباس‌های پارچه‌ای از روسری قواره بلند یا قواره کوتاه استفاده کنند. کسانی که علاقه‌مند به استایل‌های اسپرت و راحتی هستند، می‌توانند از شال برای تکمیل استایل روزانه خود استفاده کنند.

مقاله پیشنهادی:
شال لینن کار شده

 

در هنگام انجام فعالیت های ورزشی شال بپوشیم یا روسری؟

قطعاً انتخاب پوشش صحیح برای سر در هنگام ورزش کردن نقش بسیاری در اجرای صحیح حرکات ورزشی دارد. به همین دلیل بهتر است در حین انجام ورزش از بهترین پوشش برای پوشیدن موی سر استفاده کرد. به طور کلی استفاده از شال برای انجام فعالیت‌های ورزشی بهتر است زیرا به آسانی اطراف گردن گره زده می‌شود. البته استفاده از روسری حجاب یا مقنعه می‌تواند گزینه بسیار مناسبی برای پوشش کامل مو هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی باشد. در حین ورزش باید از شال یا روسری خنک و با ایستادگی بالا استفاده شود. شال لنین و نخی نسبت به سایر جنس‌های شال و روسری از ایستادگی بالاتری برخوردار هستند؛ بنابراین با انتخاب شال و روسری لنین و نخی می‌توان خیال خود را از بابت پوشش سر در حین ورزش آسوده کرد.

شال بپوشیم یا روسری؟
شال بپوشیم یا روسری؟

کلام آخر

در مطلب بالا به بررسی کامل اینکه شال بپوشیم یا روسری، پرداختیم. دانستیم که در صورت سردرگمی در انتخاب شال و روسری برای استایل سر بهتر است به نکات متعددی چون مکان مورد نظر، شرایط فصلی، نوع فرم صورت و…توجه شود. انتخاب شال یا روسری با کمک نکات بالا باعث می‌شود تا هر فرد بتوانند استایل مناسبی را برای هر مکان ایجاد کند. در صورتی که به دنبال انواع شال و روسری برای پوشش سر و استایل‌های مختلف هستید، بهتر است برای خرید به فروشگاه اینترنتی لومیکا مراجعه کنید. لومیکا انواع شال و روسری ژاکارد، حریر، ساتن، لنین، آبرنگی و… را با بهترین قیمت و کیفیت به فروش می‌رساند.

مقاله پیشنهادی:
آموزش ست کردن مینی اسکارف در استایل دخترانه