در سال‌های دور همه بانوان ایرانی از روسری‌هایی با قواره‌های کوچک و بزرگ برای پوشش روزانه خود استفاده می‌کردند. اما امروزه علاوه بر روسری، از شال برای پوشش سر استفاده می‌شود. سهولت استفاده و جلوه بیشتر شال در استایل دخترانه باعث شده است که بیشتر دختران ایرانی علاقه‌مند به استفاده از مدل‌های مختلف شال باشند.
شال نیز مانند روسری دارای قواره و سایز خاصی است که همه دختران و بانوان ایرانی قبل از خرید باید از کاربرد آن آگاه باشند تا بتوانند متناسب با ویژگی‌های ظاهری و سبک پوشش خود، بهترین سایز شال را انتخاب کنند. در این مطلب به توضیح قواره انواع شال و کاربرد آن‌ها در پوشش بانوان می‌پردازیم.

 

اهمیت شناخت انواع قواره شال در استایل بانوان

ممکن است بسیاری از بانوان و دختران با این سؤال مواجه شوند که اهمیت شناخت انواع قواره شال چیست؟ در پاسخ به این سؤال باید عرض شود که همه بانوان دارای ویژگی‌های ظاهری و فرم بدنی متفاوتی هستند. همچنین هر فردی از سبک خاص و مشخصی برای پوشش روزانه خود استفاده می‌کند. برای اینکه کسی بخواهد به فردی خوش پوش تبدیل شود و استایل‌های بی نقصی را ایجاد کند، باید از قواره و سایز انواع شال آگاه باشد و متناسب با هر سبک استایلی، از سایزهای متفاوت آن استفاده کنند.

برای مثال ممکن است فردی دارای قدی کوتاه یا متوسط باشد. استفاده از شال و روسری‌هایی با قواره بزرگ باعث کوچک‌تر نشان‌دادن قد آن‌ها نیز می‌شود؛ بنابراین اگر فرد از قواره و سایز شال آگاه باشد، می‌تواند با خرید شال قواره متوسط و قواره کوچک، از بیشتر نشان دادن کوتاهی قد خود جلوگیری کند. دانستن اطلاعات دقیقی در رابطه با سایز شال کمک می‌کند تا هر فردی در هنگام خرید بتواند بهترین نوع شال را خریداری کند.

معرفی انواع قواره شال و کاربرد آن ها در استایل بانوان
معرفی انواع قواره شال و کاربرد آن ها در استایل بانوان

ویژگی شال قواره کوچک چیست و چه کاربردی دارد؟

به شال‌هایی که دارای طول و عرض نسبتاً کمی هستند؛ شال قواره کوچک می‌گویند. معمولاً شال قواره کوچک در سایز 60 در 180 تولید می‌شود. میزان استفاده از شال‌های قواره کوچک نسبت به شال‌هایی با قواره بزرگ‌تر کم است. با این حال بیشتر بانوان در هنگام انجام حرکات ورزشی، پیاده روی، تفریح، مجالس و…از شال‌های قواره کوچک استفاده می‌کنند.

شال‌هایی که دارای قواره کوچکی هستند که به دلیل دست و پا گیر نبودن برای جشن عروسی مناسب هستند. بانوان گرامی می‌توانند از شال‌های قواره کوتاه ابریشمی و ژاکارد برای مهمانی و مناسبت‌های خاص استفاده کنند. استفاده از شال با قواره کوچک برای کسانی که علاقه‌مند به استفاده از مانتوهای کوتاه و استایل رسمی هستند مناسب است. روسری‌های قواره کوچک بیشتر برای افرادی که دارای قد متوسط و کوتاهی هستند، مناسب است.

 

از شال های قواره متوسط در چه مواقعی استفاده می شود؟

شال‌هایی که در سایز 70 در ۱۸۰ و ۷۰ در ۱۹۰ تولید می‌شوند، به عنوان شال‌هایی با سایز و قواره متناسب شناخته می‌شوند. قطعاً کاربردی‌ترین سایز شال برای بانوان ایرانی، شال‌های قواره متوسط هستند که همه افراد می‌توانند از رنگ‌ها و طرح‌های مختلف آن برای ایجاد استایل‌های متنوع و جذاب استفاده کنند.

قواره استاندارد این سایز شال باعث شده است که حتی افراد چادری به راحتی بتوانند از شال در زیر چادر استفاده کنند. روسری با سایز 70 در 180 و ۷۰ در ۱۹۰ برای افرادی که دارای قد متوسط و بلندی هستند مناسب است. این قواره از شال به راحتی باعث پوشش موهای جلو و پشت سر می‌شود. کسانی که از مانتوهای بلند و آزاد استفاده می‌کنند، می‌توانند بدون هیچ نگرانی از این سایز شال برای پوشش موهای خود استفاده کنند.

معرفی انواع قواره شال و کاربرد آن ها در استایل بانوان
معرفی انواع قواره شال و کاربرد آن ها در استایل بانوان

از شال های قواره بزرگ برای چه استایلی استفاده می شود؟

شال‌های قواره بزرگ معمولاً برای سبک خاصی از استایل استفاده می‌شوند و ممکن است همه بانوان قادر به استفاده از این سایز شال نباشند. شال‌های قواره دار و بزرگ معمولاً دارای طول بسیار زیادی هستند. شال‌هایی با سایز 100 در 280، ۹۰ در 200، ۱۰۰ در 200 و… به عنوان شال قواره بزرگ شناخته می‌شوند. معمولاً شال‌هایی که قواره بزرگی دارند برای کسانی که علاقه‌مند به استایل‌های هنری هستند مناسب است. همچنین استفاده از این سایز شال و روسری برای آن دسته از افرادی که شال خود را به شکل‌های مختلفی روی سر ثابت می‌کنند مناسب است. شال‌های قواره بزرگ برای افرادی با قد کوتاه و متوسط ممکن است چندان مناسب نباشد و باعث شلوغی استایل و حتی کوتاهی قد آن‌ها شود.

 

بهترین قواره شال برای استایل روزانه چیست؟

در استایل روزانه ملاک اصلی در انتخاب شال و آیتم‌های پوششی، راحتی آن‌ها است. در واقع شال یا هر آیتم دیگری از پوشش بانوان مانند مانتو، شلوار و…باید به‌گونه‌ای انتخاب شوند که فرد در طول روز راحت باشند و در صورت استفاده طولانی مدت باعث خستگی نشوند. معمولاً شال‌هایی با سایز 70 در 180 و ۷۰ در ۱۹۰ برای استفاده روزانه مناسب هستند. دختران ایرانی می‌توانند با در نظر گرفتن وضعیت آب و هوا و فصل سال، از جنس‌های مختلف شال مانند نخی، ابریشمی، کشمیر، موهر و…در فصل تابستان و زمستان استفاده کنند.

معرفی انواع قواره شال و کاربرد آن ها در استایل بانوان
معرفی انواع قواره شال و کاربرد آن ها در استایل بانوان

سخن پایانی

در مطلب بالا به توضیح کامل اینکه انواع شال در چه قواره‌هایی تولید می‌شوند، پرداختیم. کاربرد بی نظیر شال نسبت به روسری باعث شده است که از سایزهای مختلف شال در مناسبت‌های مختلف نیز استفاده شود؛ بنابراین چنانچه قصد خرید سایزهای مختلفی از شال را برای استایل خود دارید، می‌توانید برای به فروشگاه اینترنتی شال و روسری لومیکا مراجعه کنید. این مجموعه متنوع‌ترین انواع شال را در جنس‌های نخی، لنین، حریر، ساتن، ابریشم و…تولید می‌کند و با قیمت مناسبی نسبت به سایر رقبا به فروش می‌رساند. ارسال رایگان در صورت خرید بالای 300 هزار تومان و ارسال سفارش‌ها در زمان کوتاه از مهم‌ترین ویژگی‌های این مجموعه است.