یکی از ترندهای سال 2022، روسری های سایز کوچک یا ژورنالی هستند که توجه اکثر جوانان را به خود جلب کرده است. معمولاً به روسری های سایز 70، 80 و 90 روسری قواره کوچک یا سایز کوچک می گویند. این روسری های سایز کوچک که از بهترین جنس و رنگ بندی برخوردار هستند، استایل بسیار جذابی برای شما خواهند ساخت. می توانید از روسری های قواره کوچک در کنار لباس و مانتوهای گلدار و طرح دار استفاده کنید. در این مقاله به طور کامل به معرفی کاربردهای روسری سایز کوچک خواهیم پرداخت.

 

طرح ها و مدلهای مختلف ترند روسری قواره کوچک

معمولاً روسری هایی که به بازار ارائه می شوند دارای رنگ و جنس های مختلفی هستند که انتخاب هر کدام از آن ها به سلیقه افراد بستگی دارد. برای شیک به نظر رسیدن، بهتر است از روسری های سایز کوچک ساده استفاده کنید. چرا که این مدل ها معمولاً به راحتی با تمام مانتوها ست می شوند. در حالی که ست کردن روسری های طرح دار و شلوغ، کمی سخت تر خواهد بود. البته روسری های سایز کوچک با یک طرح یکسان هم گزینه خوبی برای شیک به نظر رسیدن هستند که برای رنگ و لعاب دادن به استایل تان می توانید آن ها را با مانتو یا لباس های بدون طرح و ساده استفاده کنید.

پرطرفدارترین مدل های روسری سایز کوچک، طرح خال خال مشکی و سفید است. این طرح کلاسیک و جذاب به دلیل ساده بودن با بسیاری از لباس های شما به راحتی ست می شود. این طرح توجه خانم های ساده پوش را به خود جلب کرده است.

مقاله پیشنهادی:
آموزش بستن مینی اسکارف دخترانه

 

پارچه روسری سایز کوچک

پارچه روسری های سایز کوچک معمولاً از نخ گارزا و پنبه خالص تهیه می شوند. پارچه روسری های قواره کوچک از جنس لنین و اسلپ است که به دلیل کیفیت بالایی که دارد، در چهار فصل سال قابل استفاده خواهد بود. معمولاً روسری های سایز کوچکی که از پارچه حریر، ساتن، لنین و اسلپ تهیه می شوند، از طرفداران بیشتری برخوردار هستند و بیشترین فروش را در طول سال دارند. روسری های سایز کوچک با طرح های ساده، راه راه و گل گلی جذاب ترین و پرطرفدارترین طرح های روسری قواره کوچک هستند.

کاربرد روسری سایز کوچک
کاربرد روسری سایز کوچک

ست کردن روسری سایز کوچک با انواع مانتوها

ست کردن روسری های سایز کوچک با مانتو، یکی از دغدغه های خانم ها شیک پوش ایرانی است. جالب است بدانید این کار بسیار ساده بوده و تنها در صورت رعایت چندین نکته کوچک، به استایل جذاب خود خواهید رسید. برای ست کردن روسری قواره کوچک با مانتو، بهتر است آن را با مانتوهای کوتاه و تنگ استفاده کنید.

همچنین بهتر است در کنار روسری های سایر کوچک، از کت و دامن فیت بدن، کت و شلوار، مانتو کتی، پیراهن مردانه اور سایز و… استفاده کنید. در ضمن بهتر است بدانید که استفاده همزمان روسری قواره کوچک در کنار شومیزهای اور سایز، پیراهن های نخی، پیراهن های سنتی و همچنین شومیز و دامن هم بسیار جذاب به نظر می رسد. با رعایت این نکات می توانید یک استایل کاملاً شیک و کلاسیک را داشته باشید.

مقاله پیشنهادی:
مینی اسکارف با چی ست میشه؟

 

کاربرد روسری های ژورنالی

روسری های ژورنالی یا همان سایز کوچک که یکی از ترندهای امسال هستند، انتخاب مناسبی برای عکاسی خواهند بود. برای ثبت عکس و فیلم های فانتزی و فرمالیته می توانید از روسری های ژورنالی سایز کوچک استفاده کنید. برای این کار بهتر است روسری خود را با جوراب هم جنس روسری و دستکش مجلسی استفاده کنید. این روسری ها دارای پارچه های بسیار نازک و کوتاه هستند که در کنار کت فیت تن و پیراهن کوتاه بسیار جذاب تر به نظر خواهند رسید.

کاربرد روسری سایز کوچک
کاربرد روسری سایز کوچک

جنس روسری سایز کوچک نخی

روسری های سایز کوچک معمولاً نخی هستند که الیاف آن از پنبه و نخ گارزا تولید شده است. اغلب روسری های قواره کوچک از پارچه های اسلپ و لنین ساخته شده اند. پارچه های لنین و اسلپ از گیاه کتان و پنبه خالص تهیه شده اند. پارچه های لنین و اسلپ معمولاً سبک، نرم، خنک و ضد تعریق هستند. این روسری ها به راحتی روی سر شما می ایستند و لیز نخواهند خورد.

 

نحوه بستن و استایل با روسری کوچک

پرطرفدارترین نحوه بستن روسری های قواره کوچک نخی، بستن آن دور گردن است که اکثر خانم ها و افراد مشهور، از این روش استفاده می کنند. این مدل را بهتر است در مهمانی های خودمانی و در فصل های بهار و تابستان استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی:
نحوه ست کردن شال و روسری با عینک

برای بستن روسری سایز کوچک می توانید یک گره کوچک در گوشه سمت راست یا چپ گردن خود بزنید. برای این کار باید روسری را یک دور، دور گردن خود بپیچانید و سپس در یک طرف گره بزنید. این مدل برای خانم های صورت گرد بسیار مناسب خواهد بود. البته خانم های صورت گرد می توانند روسری خود را طوری ببندند که صورت و چانه کاملاً پوشیده شده باشد و موجب ظریف به نظر رسیدن صورت شود. همچنین از روسری های قواره کوچک می توانید به عنوان دستمال گردن به همراه کت و شلوار هم استفاده کنید. از سایر مدل های بستن روسری سایز کوچک می توان به مدل پاپیونی، مدل هد بند، مدل گل رز، بستن به شکل دستار و… اشاره کرد.

کاربرد روسری سایز کوچک
کاربرد روسری سایز کوچک

جمع بندی

روسری های سایز کوچک که به تازگی ترند سال شده اند، به دلیل نوع پارچه و الیاف نخی، در تمام فصول سال به خصوص در بهار و تابستان قابل استفاده هستند. حتماً دیده اید که خانم هایی که از این روسری های قواره کوچک در استایل خود استفاده می کنند، چقدر جذاب و شیک به نظر می رسند. برای خرید روسری های سایز کوچک می توانید از فروشگاه لومیکا به صورت حضوری و غیر حضوری خرید کنید.