کدام روسری ها روی سر لیز نمی خورند؟ یکی از دغدغه های همیشگی اکثر بانوان این است که بسیاری از جنس های شال و روسری به آسانی از روی سر لیز می خورند. بیشتر بانوان و دختران امروزی به دنبال این هستند تا جنسی از روسری یا شال را انتخاب کنند که بدون هیچ گیره یا فیکساتور روی سر ثابت بماند. در این مطلب به معرفی انواع شال و روسری هایی که به آسانی از روی سر لیز نمی خورند، می پردازیم. برای اینکه بتوانید انتخاب مناسبی از شال و روسری را داشته باشید، تا انتهای محتوا همراه ما باشید.

 

روسری های نخی

یکی از پرطرفدار ترین انواع شال و روسری که اکثر بانوان در طول روز از آن استفاده می کنند، روسری های نخی هستند. روسری های نخی که در بسیاری از مواقع از نخ پنبه تهیه می شوند بسیار نرم و لطیف هستند. این جنس از شال یا روسری از روی سر لیز نمی خورد و تنها با یک گره زدن ساده روی سر فیکس می شوند.
خوشبختانه تنوع روسری های نخی بسیار زیاد است و همه بانوان با هر سبک و سلیقه ای می توانند انواع مختلفی از روسری های نخی را در قواره های مختلف خریداری کنند. روسری های نخی در تمام فصل سال مناسب هستند اما استفاده از آن ها در فصل تابستان بیشتر از فصل های دیگر سال استفاده می شود.

کدام روسری ها روی سر لیز نمی خورند؟
کدام روسری ها روی سر لیز نمی خورند؟

روسری های لنین

یکی از جدید ترین انواع شال و روسری که معمولاً در فصل تابستان استفاده می شوند؛ شال و روسری های جنس لنین هستند. این جنس روسری دارای منافذی است که به آسانی جریان هوا از میان آن ها عبور می کند و باعث خنک شدن ناحیه سر می شود. این جنس از شال و روسری رطوبت را به خوبی جذب می کنند. زبر بودن شال و روسری های لنین باعث شده است تا آن ها به آسانی روی سر ثابت بمانند و لیز نخورند.

کدام روسری ها روی سر لیز نمی خورند؟
کدام روسری ها روی سر لیز نمی خورند؟

روسری های ژاکارد

روسری های ژاکارد نمونه ای از روسری های ابریشمی هستند که از ضخامت مناسبی برخوردار هستند. شال و روسری هایی که از جنس ژاکارد تهیه می شوند بعد از یک بار شستشو و از بین رفتن آهار به آسانی روی سر ثابت می مانند. استفاده از شال و روسری ژاکارد برای کسانی که علاقمند به استایل رسمی هستند مناسب است.
همچنین می توان از روسری های ژاکارد برای مهمانی و مناسبت های مختلف زیر چادر استفاده کرد. این جنس روسری معمولاً قواره های بلندی دارند که افراد محجبه می توانند به راحتی از رنگ های متنوع این روسری زیبا استفاده کنند.

 

روسری های کشمیر

روسری هایی که از جنس کشمیر هستند، معمولاً از پارچه های پشمی تهیه می شوند. پارچه های پشمی نسبت به پارچه های نخی از ضخامت بیشتری برخوردار هستند و وجود کرک و پرزهای زیادی که روی نخ های پشمی وجود دارد، باعث می شود تا این جنس شال و روسری زبر و ضخیم باشند. زبر و ضخیم بودن روسری های کشمیر باعث شده است تا از روی سر لیز نخورند و ثابت بمانند. اما استفاده از روسری و شال هایی که از جنس کشمیر هستند برای فصول سر سال مانند پاییز و زمستان مناسب است.

کدام روسری ها روی سر لیز نمی خورند؟
کدام روسری ها روی سر لیز نمی خورند؟

روسری های موهر

یکی از نرم ترین انواع شال و روسری زمستانی که در طی چند سال اخیر تولید و به بازار عرضه می شوند، شال و روسری موهر است. این جنس از شال و روسری بافت نرم و پشمی دارند و بعد از یک بار شستشو به راحتی روی سر ثابت می مانند. ضخامت های متنوعی از روسری موهر در بازار وجود دارد که بانوان عزیز و گرامی می توانند رنگ و طرح متنوعی از این روسری زیبا را خریداری کنند و در فصل زمستان استفاده کنند.

 

روسری های اسلپ

اسلپ نوعی پارچه نخی است که در رنگ بندی های متنوع در بازار یافت می شود. امروزه برای تهیه انواع روسری پلیسه، روسری دامنی و روسری تابستانی از پارچه وال اسلپ استفاده می کنند. روسری وال اسلپ مانند سایر پارچه های نخی بسیار سبک است و تنها با یک گره ساده و بدون هیچ گیره ای روی سر ثابت می شود. افرادی که از چادر برای پوشش سر استفاده می کنند، می توانند بدون هیچ نگرانی از روسری وال استفاده کنند.

کدام روسری ها روی سر لیز نمی خورند؟
کدام روسری ها روی سر لیز نمی خورند؟

کلام آخر

در مطلب بالا به معرفی چند نمونه روسری هایی که از روی سر لیز نمی خورند پرداختیم. روسری های نخی، ژاکارد، کشمیر، لنین و…به آسانی از روی سر لیز نمی خورند و تنها با یک گره ساده روی سر ثابت می شوند. در صورتی که به دنبال زیباترین انواع روسری که روی سر لیز نمی خورند هستید، می توانید برای خرید به فروشگاه اینترنتی شال و روسری لومیکا مراجعه کنید. شال و روسری لومیکا زیباترین انواع شال و روسری را به همراه خدماتی چون ارسال سریع و قیمت مناسب به فروش می رسانند. بنابراین با خیال آسوده برای خرید انواع مختلفی از شال و روسری به فروشگاه لومیکا مراجعه کنید.