شال و روسری یکی از مهم ترین اجزای استایل زنانه هستند که به صورت مستمر از آن ها استفاده می شود. شال و روسری چه در ماه های گرم تابستان و چه در ماه های سرد زمستان استفاده می شوند. شال و روسری اگرچه نقش مهمی در پوشش زنان دارند اما در زیبایی استایل زنانه نیز بسیار تاثیر گذار هستند. قطعاً استفاده از شال و روسری برای فصل تابستان بسیار دشوار است زیرا موجب جذب بیشتر گرما می شود. به همین جهت باید بهترین جنس شال و روسری مناسب تابستان خریداری شود تا هر فردی بدون هیچ مشکلی بتواند از شال و روسری برای پوشش سر استفاده کند. در این مطلب به معرفی 6 جنس شال و روسری مناسب تابستان می پردازیم. چنانچه مایل به تهیه شال و روسری مناسب فصل تابستان هستید تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

 

شال و روسری نخی

قطعاً بهترین جنس شال و روسری مناسب تابستان، نخ است. استفاده از شال و روسری هایی که از جنس نخ پنبه یا سایر نخ های موجود در بازار تهیه شده اند موجب می شود تا گرمای کمتری به صورت جذب شود و فرد بعد از پوشش شال و روسری احساس خنکی کند. استفاده از شال و روسری نخی به دلیل نداشتن پلاستیک و مواد مصنوعی باعث جذب گرما و در نتیجه تعریق نمی شوند. شال های نخی بسیار سبک هستند و به راحتی حالت می گیرند.

مهم ترین مزیت شال و روسری نخی نسبت به سایر جنس های شال و روسری این است که از روی سر لیز نمی خورند. در واقع ایستادگی بالای آن ها روی سر موجب می شود تا استفاده از روسری های نخی در فصل تابستان بسیار آسان باشد. شال و روسری نخی قیمت مناسبی دارند و از تنوع طرح و رنگ بی نظیری برخوردار هستند؛ بنابراین هر فرد می تواند با توجه به سلیقه خود از نمونه های مختلف شال و روسری نخی استفاده کند.

روسری رنگ سال ۱۴۰۱
روسری

شال و روسری نخ ابریشم

یکی از شیک ترین استایل های تابستانه با استفاده از روسری های نخ ابریشم ساده و طرحدار تکمیل می شود. ابریشم یکی از پارچه های مرغوب و بسیار با کیفیتی است که برای دوخت انواع لباس، شال و روسری استفاده می شود. استفاده از نخ ابریشم باعث ایستادگی پارچه و درخشندگی بی نظیر آن می شود. به همین دلیل است که برای تولید شال و روسری لوکس و مدرن از نخ ابریشم استفاده می کنند. نخ های ابریشمی مانع از ایجاد حساسیت روی پوست می شوند و از وزن بسیار کمی برخوردار هستند. روسری و شال نخ ابریشم به آسانی چروک نمی شوند و از دوام و کیفیت بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل نخ ابریشم بهترین متریال برای تهیه شال و روسری مناسب تابستان است.

نحوه نگهداری از شال و روسری ابریشمی
نحوه نگهداری از شال و روسری ابریشمی

شال و روسری حریر

یکی از متریال های پر طرفدار برای تهیه شال و روسری مناسب تابستان، پارچه حریر است که به صورت ساده و طرح دار برای دوخت شال و روسری استفاده می شود. شال و روسری حریر اگرچه بسیار لیز هستند و از روی سر سر می خورند اما به دلیل سبک بودن برای فصل تابستان مناسب هستند. شال و روسری هایی که از جنس حریر هستند، ممکن است باعث تعریق شوند زیرا در تهیه آن ها علاوه بر نخ از نوعی پلاستیک استفاده می شود.

شال و روسری حریر
شال و روسری حریر

شال و روسری لنین

لنین یکی از پارچه های تابستانی و خنکی است که در طی چند سال اخیر برای تهیه انواع مانتو، شلوار، شال و روسری استفاده می شود. لنین نوعی پارچه کتانی است که از گیاهی به نام کتان flax تهیه می شود. پارچه های کتانی بسیار نرم هستند و به راحتی شسته می شوند. پارچه لنین بسیار خنک است و از قدرت جذب بالایی برخوردار است. شال و روسری لنین برای استفاده روزانه و مهمانی مناسب هستند. پارچه های لنین به دلیل داشتن منافذی باز باعث تعریق نمی شوند و به همین دلیل متریال مناسبی برای تهیه شال و روسری تابستانی هستند. پارچه های لنین اصل اگرچه ممکن است کمی چروک شوند اما به راحتی با اتوی سطحی صاف می شوند.

شال و روسری لنین
شال و روسری لنین

شال و روسری اسلپ

اسلپ یکی از پرفروش ترین پارچه هایی است که برای تهیه لباس های تابستانی استفاده می شود. یکی از کاربردهای اصلی پارچه اسلپ، تهیه شال و روسری برای فصل تابستان است. پارچه اسلپ از نخ های نسبتاً ضخیم اسلپ تهیه می شوند و به دلیل ضخامت نسبتاً بالای نخ اسلپ، خطوط موازی و افقی روی شال ایجاد می شوند. شال و روسری اسلپ بسیار خنک هستند و از لطافت بالایی برخوردار هستند. ضخامت کم شال و روسری اسلپ به همراه ویژگی هایی چون ظرافت بالا، ریزش کم، ایستایی بالا، تنوع رنگ بسیار موجب شده است که این جنس شال و روسری برای تابستان مناسب باشند.

شال و روسری اسلپ
شال و روسری اسلپ

شال و روسری گارزا

شال و روسری گارزا یکی از پرطرفدار ترین پوشاک زنانه برای فصل تابستان هستند که به دلیل تنوع در طرح و رنگ برای همه افراد در هر سنی مناسب هستند. شال و روسری گارزا جنسی شبیه به حریر و نخ دارند و بسیار سبک هستند. به همین دلیل استفاده از آن ها در فصل تابستان باعث تعریق نمی شوند. بافت خنک شال و روسری گارزا در کنار زیبایی های آن از دلایلی است که موجب شده است این جنس شال و روسری برای فصل تابستان و بهار مناسب باشند. روسری گارزا جنسی شبیه به شال و روسری ابریشمی دارد و به آسانی از روی سر، سُر نمی خورد؛ بنابراین شال و روسری گارزا برای افرادی که از چادر برای پوشش استفاده می کنند نیز بسیار مناسب است.

شال و روسری گارزا
شال و روسری گارزا

سخن پایانی

در مطلب فوق به بررسی اینکه چه جنس شال و روسری برای فصل تابستان مناسب هستند، پرداختیم. استفاده از شال و روسری هایی از جنس لنین، نخ، نخ ابریشم، حریر و…برای تابستان مناسب هستند و شما می توانید در طول تابستان از این دسته جنس شال و روسری استفاده کنید. در صورتی که مایل به تهیه شال و روسری تابستانی دارید، می توانید بهترین نمونه های شال و روسری را از طریق همین سایت مشاهده و خریداری کنید. لومیکا یکی بهترین فروشگاه های اینترنتی شال و روسری است که انواع شال و روسری را در جنس، سایز و رنگ مختلف به فروش می رساند.