تا زدن شال و روسری یکی از دغدغه های اصلی خانم های ایرانی است. در اکثر وقت ها اگر دقت لازم را برای تا زدن شال و روسری های خود نداشته باشید، باعث چروک و نخ کش شدن آن ها می شوید. اگر به صورت مداوم از اتو برای صاف کردن چروک شال و روسری های خود استفاده می کنید، باید بدانید که با این کار فقط باعث کم شدن عمر پارچه و آسیب به بافت اصلی شال و روسری ها می شوید. در این مطلب سعی داریم شما را با روش های مختلف تا زدن شال و روسری آشنا ‌کنیم. با رعایت کردن این نکات ساده و اصولی دیگر لازم نیست که نگران چروک و نخ کش شدن روسری های خود باشید. پس ما را همراهی کنید.

روش های تا زدن شال و روسری

روش های مختلف و زیادی برای تا زدن شال و روسری وجود دارد. دیگر نگران صرف وقت خود برای اتو و صاف کردن چروک شال و روسری ها نباشید. در زیر به انواع روش های تا زدن شال و روسری اشاره خواهیم کرد.

با استفاده از چوب لباسی آویزان کنید

Sorting shawls and scarves in the closet

شما می توانید از یک چوب لباسی ساده و سبک پلاستیکی یا حتی فلزی کمک بگیرید و آن را در کمد بیاویزید. در این روش باید شال و روسری خود را به صورت منظم تا بزنید، سپس از وسط چوب لباسی که انتخاب کردید رد کنید و آن را درون کمد لباس های خود آویزان کنید. با این روش بسیار راحت به مدل و رنگ روسری دلخواه خود دسترسی خواهید داشت.

با استفاده از گیره لباس آویزان کنید

 

برای ساده ترین روش تا کردن روسری تنها کافی است که انتهای شال یا روسری را با کمک گرفتن از دو عدد گیره مخصوص لباس به چوب لباسی بسته و آن را در کمد لباس به صورت آویزان شده قرار دهید. توجه داشته باشید که در این روش برای آن ‌که شال و روسری ها چروک نشوند انتهای آن ها به کف کمد برخورد نکند.

با استفاده از طناب آویزان کنید

یکی دیگر از روش های ساده و کاربردی که برای تا زدن شال و روسری های خود می توانید به کار ببرید، مرتب کردن و چیدن آن ها به صورت طنابی و خطی است. شما با این روش به یک طناب یا گیره ساده نیاز دارید که شال ها و روسری های خود را به صورت منظم از آن ها آویزان کنید. با این ایده بسیار ساده و در عین حال شیک می توانید یک کلکسیون زیبا و مرتب از شال و روسری ها مورد علاقه خود داشته باشید.

با استفاده از سینه های شیشه ای

اگر به تا زدن و مرتب بودن شال و روسری های مجلسی و معمولی خود اهمیت می دهید یکی از آسان ترین روش ها استفاده از سینه شیشه ای است. باید روسری های مورد نظر خود را تا بزنید و آن ها را درون محفظه یا سینه شیشه ای با نظم و مرتب قرار دهید تا از تمیزی و صاف بودن آنها نهایت لذت را ببرید.

تا زدن شال و روسری در کشو

یکی دیگر از نکات تا کردن شال و روسری بدون آن که چروک شود، استفاده از نظم دهنده است. اگر شال ها و روسری های خود را مرتب و منظم بدون استفاده از نظم دهنده درون کمد بچینید، زمان برداشتن روسری باعث بهم ریختن نظم داخل کمد می شوید. به جای تا زدن شال یا روسری باید آن ها را لوله کنید و داخل نظم دهنده مرتب بچینید، با این کار دیگر خط تا روی آن ها باقی نخواهد ماند و خیلی راحت می توانید شال و روسری دلخواه تان را بدون کوچک ترین چروکی از کشو بردارید.

 

روش تا کردن روسری به شکل رول شده

در این روش بهتر است یک یا دو قفسه از کشو کمد های خود را خالی کنید. باید برای تا زدن مرتب و منظم روسری و شال های خود ان ها را در یک قالب مستطیل شکل به صورت رول شده بگذارید. به یاد داشته باشید که سایز قالب مستطیلی که انتخاب کرده اید به سایز و عمق کشوی مورد نظرتان بخورد. با این کار می توانید یک کشوی مرتب و منظم شده که پر از روسری های زیبا و رنگی بدون هیچگونه چروکی هست را داشته باشید.

 

روش تا کردن روسری با آویز های حلقه ای

آویزهای بسیار متنوع و زیبایی برای تا کردن یا آویزان کردن شال و روسری های خاص وجود دارد. برای روسری و شال هایی که الیاف آن ها از جنس ساتن و ابریشم که بسیار لیز و نحیف هستند، باید از آویزهای حلقه ایی استفاده کنید.

سخن آخر

ما در این مطلب توانستیم به شما آموزش بدهیم که روش ها و مدل های مختلف تا زدن شال و روسری را بدون آن که چروک شوند یاد بگیرید. آن دسته از خانم هایی که همیشه در حال خرید شال و روسری هستند، یکی از نگرانی های اصلی آنها چروک شدن شال ها و روسری های مورد علاقه شان است. با دنبال کردن این مطالب دیگر لازم نیست این نگرانی را به دوش بکشند و با رعایت کردن اصول و روش های ساده می توانند رضایت کامل را از تا زدن شال و روسری های خود داشته باشند. برای خرید هر نوع شال و روسری می توانید همین الان از طریق سایت لومیکا اقدام کنید.